Taky máte občas pocit, že okamžitě musíte odjet na wellness pobyt nebo se z domácích povinností a stereotypu prostě zblázníte? Já to moc dobře znám. A protože ne vždycky jsou podmínky, čas peníze na to, někam vyrazit, mám pro vás tipy, jak si wellness pohodičku zařídit i u vás doma!

Masážní polštář
Zajít si na příjemnou relaxační masáž patří k nejlepším odměnám, co znám. Odměňuju tak sebe sama po těžkých zážitcích nebo v okamžicích, kdy se cítím opravdu vyčerpaně. Někdy ale nechci čekat na volný termín objednání a chci masáž hned. Teď a tady.
Pokud zrovna nejsou v okolí nějaké šikovné a ochotné ruce, které by si vzaly moji šíji a záda do parády, musím si poradit sama.
Naštěstí jsou tu moderní technologie a tak stačí v případě nouze sáhnout do šuplíku a vytáhnout některý z masážních přístrojů. Aktuálně je mým favoritem masážní přístroj Moment, který pomocí krouživých pohybů jemně namasíruje šíji, bedra, ale i hýždě nebo unavená lýtka. Infračervené záření prohřívá svaly do hloubku a dochází tak k úžasnému uvolnění.
Nastavit si můžete typ masáže i směr otáčení masážních míčků.
Masážní polštář Moment s sebou vozím všude. Nabíjet jde klasicky ze sítě, ale i pomocí speciálního adaptéru do auta, takže si uvolnění dopřávám i na dlouhým cestách.

Masážní přístroj
Dalším masážním pomocníkem, který je vždy po ruce, když ho potřebuju je masážní přístroj Sen. Na první pohled je malý a nenápadný, ale když se do toho pustí, umí příjemně překvapit.
Je vhodný pro masáž hlavy, ramen, zad, ale i pro rozmasírování celulitidy (to obzvlášť doporučuju!).
Nabíjí se pomocí USB-C kabelu a je bezdrátový, takže si ho můžete vzít kamkoliv s sebou.

Masážní olej
Přírodní masážní oleje u mě v zásobě nikdy nechybí. Krásně voní a ráda je používám i jen tak pro lepší pocit, když zrovna vylezu z vany nebo pro lepší den, když se zrovna nic nedaří. díky obsahu esenciálních olejů umí s náladou opravdu zázraky.
Nejčastěji využívám masážní oleje od značky Saloos nebo Kneipp.


Aroma difuzér
Dříve jsem pro příjemné rozptýlení vůně po bytě používala klasickou aromalampu na svíčku, ale sonický aroma difuzér je za mě totální game changer.
Nejenže, se nemusím bát toho, že vyhoříme, když na něj náhodou zapomenu, ale navíc je vůně z něj daleko intenzivnější. Díky tomu, že barevně svítí si dopřávám nejen aromaterepii, ale i chromoterapii, tedy terapii světlem a barvami.

Esenciální oleje
Do aroma difuzéru patří samozřejmě kvalitní esenciální olej. Používám opravdu jen značky, u kterých jsem si jistá, že používají přírodní suroviny, protože dýchat toxickou chemii se mi opravdu nechce. Osvědčenou klasickou jsou esenciální oleje od Saloos nebo Nobilis Tilia.
Nejvíce mi vyhovují citusové vůně, které dodávají energii a chuť do života. U mě doma nikdy nechybí citron, mandarinka červený pomeranč, grep ani bergamot. Klasikou je pak levandulový olej, který mě naopak dokáže zklidnit a uzemnit.
Pro výjimečné chvíle je pak skvělá vonná směs Meditace.

Bylinkový čaj
Na dobré ráno i na dobrou noc přijde vhod hrnek dobrého bylinkového čaje. Osobně jsem si oblíbila čaj od Sonnentor, protože dbají na to, aby všechny složky byly v bio kvalitě a značka přistupuje k výrobě velmi zodpovědně.
Pro ranní probuzení je ideální čaj Štěstí je® otevřít oči dokořán. Obsahuje maté, kurkumu a růžový pepř. Tahle netradiční kombinace chutí dokáže po ránu opravdu nakopnout. Fajn je i kořeněný Chai, který si nejlépe vychutnáte oslazený s mlékem. Exotické koření a silný černý čaj dokáží zlepšit náladu zejména v zimních měsících.
Pro běžné denní popíjení volím Bylinky na žížu® nebo Ovoce na žížu®, které chutnají i dětem.
Pokud se potřebuju rychle dostat do klidu, volím čaj Chvilka relaxace s obsahem meduňky a levandule.
Pro zklidnění před spaním je výborný čaj Čepice plná spánku.

Svíčka
Stále je v každém z nás kus pračlověka, který miluje koukání do ohně. Plameny v krbu nebo i plamínek svíčky umí rázem zklidnit mysl a přinést uvolnění po těžkém dni. Když navíc svíčka příjemně voní, je to perfektní kombinace pro chvilku pohody s nějakou sladkostí, dobrou kávou nebo napínavou knihou.
Osobně preferuji svíčky z přírodních vosků, protože z těch parafinových mě občas bolí hlava. Vůně vybírám podle aktuální nálady, ale preferuji svěží a šťavnaté tóny nebo dřevité elegantní vůně.

Svíčka Večer u krbu s dřevěným knotem vydává při hoření příjemné praskavé zvuky, díky kterým bude iluze toho, že sedíte u krbu naprosto dokonalá. Vůně Pomerančová kúra & hřebíček je hebká a hřejivá. Rázem vás přenese do vánoční pohody, ať už si ji zapálíte kdykoliv.
Se svíčkou s vůní Borovice a cedrového dřeva se rázem ocitnete ve voňavém lesem. Stačí jen zavřít oči a ponořit se do meditace.
Zátěžová deka
Pocit bezpečí a vřelé objetí můžete díky zátěžové dece získat kdykoliv budete chtít. Speciální výplň ze skleněných kuliček rovnoměrně zatěžuje tělo a pomáhá bojovat s úzkostí, depresemi a problémy se spánkem.
Sama mám zátěžovou deku již několik let a nemohu si ji vynachválit. V zimních měsících není nic příjemnějšího než přijít z teplé vany do ložnice, zavrtat se do peřiny a překrýt se dekou, která mě během spánku objímá. Usnu vždy zaručeně do pár minut.

Epsomská sůl
Tajná přísada do vany, která zaručí opravdu dokonalé uvolnění je epsomská sůl. Zejména po cvičení, při stresu nebo při bolestech zad se mi osvědčilo napustit si horkou vanu a přidat do ní hrnek epsomské soli a pak se v této lázni vylouhovat.
Vybrat si můžete epsomskou sůl bez přísad, ale pro zintenzivnění prožitku je fajn i varianta epsomské soli s levandulí nebo s mateřídouškou.

Marocký jíl Rhassoul
Pro chvíle rozmazlování není nic lepšího než ošetření marockým jílem. Hodí se jak pro ošetření problematické pleti, tak jako šetrný peeling s antioxidačními účinky a hodí se také pro hloubkové čištění pokožky hlavy u krátkých vlasů.
Pro nanášení na pleť doporučuji marocký jíl smíchat s bio růžovou vodou a arganovým olejem, pro aplikaci na tělo s kokosovým olejem nebo obyčejným mýdlem.

Užijte si své domácí wellness ve své režii, kdykoliv se vám zachce a hoďte aspoň na pár okamžiků stres a starosti za hlavu.